Archív | Novinky

RSS feed for this section

METHOD MIXY


JARO S METHOD MIXEM!
Jako druhou letošní novinku jsme si pro vás připravili šest druhů method mixů, každý přesně k jednomu z našich základů. Použitými surovinami se nám podařilo dosáhnout perfektní konzistence mixů, které se tak po dopadu do vody okamžitě začínají rozpadat a vytvářet vnadící stopu. Nejedná se o žádnou ,,obyčejnou krmítkovku“ složenou z objemových surovin, ale kompletně vyvážený mix obsahující suroviny s vysokým podílem vlákniny a skvělou stravitelností. Dále jsou obohaceny například o výběrové ptačí zoby a naklíčená semena různých obilnin. Mixy jsou před-vlhčeny speciální zálivkou s konkrétní esencí a následně mírně dosušeny, což ve výsledku zaručuje ještě větší atraktivitu a okamžitou pachovou stopu po dopadu do vody. Skvěle se hodí při chytání na feeder či s method krmítkem, v kombinaci s našim MINI BOILIE ve stejných příchutích. Perfektní volba na brzké jarní chytání v chladné vodě!
Všechny příchutě najdete v sekci PRODUKTY/Method mixy.

CIBULOVÝ HŘIB (onion mushroom) – Novinka 2021!!!


JE TO TADY!
Jako první letošní novinku jsme si pro vás po dvouletém testování připravili kompletní,šestou řadu v našem sortimentu. Troufám si tvrdit, že jsme první firma na trhu, která použila jako surovinu do své výroby sušené houby. V kombinaci se sušenou zeleninou, se nám podařilo vytvořit naprosto odlišný signál nástrah, který naši výrobu opět posunul k ještě větší originalitě. ZELENINOVÝ základ je tak již šestým složením našich výrobků a opět v něm nenajdete žádnou totožnou surovinu (kromě pojivových složek) s našimi dosud nabízenými produkty.

Stojany na pruty

Speciální barva a technologie AIRBRUSH, kterou jsme použili na nástřik těchto stojanů,zaručuje dlouhou životnost a téměř vylučuje, jakékoliv loupání či povrchové nedostatky nástřiku. Do těchto stojanů je možné postavit až deset prutů a dají se přizpůsobit konkretní situaci. Můžete je použít buď jako ,,půlené“ například při stavění ke zdi, nebo se dají oboustranně spojit a postavit do prostoru. Po té vznikne stojan s kapacitou až na 20 prutů! Stojany mají ve spodní části držáky k našroubení koleček, čímž následně vytvoříte možnost přemisťování stojanu, aniž by jste museli vyskládávat pruty. Tuto možnost využijete například při vytírání podlahy, nebo pro lepší manipulaci (kolečka nejsou součást balení). Tyto stojany jsou vhodné buď na domácí použití, například k vytvoření pořádku ve výbavě prutů v garáži, či komoře s rybářskými věcmi, nebo jako doplněk vaší rybářské prodejny.
Najdete v sekci PRODUKTY/příslušenství.

Lucky Baits gumové nástrahy


Česká firma LUCKY BAITS založená v roce 2020, dlouhodobě zabývající se lovem dravých ryb (především candátů) na přívlač, přišla na trh s vlastní produkcí gumových nástrah. Tyto nástrahy stejně jako naše, jsou od základu poctivou, českou, ruční výrobou a byly stovkami hodin u vody, vyselektovávány do dnešní podoby. Při výrobě jsou použity speciální fluorescenční barvy, které ve vodě mění svoje spektrum, v závislosti na hloubce a průniku slunečních paprsků do vody. Tyto nástrahy, jsou svými tvary kopiemi předních, světových značek a však za podstatně nižší cenu. Podle velikosti, obsahuje balení 6 nebo 7 kusů nástrah, které jsou vždy přelity speciálním, olejovým atraktorem, který u dravých ryb způsobuje větší důvěru, při ataku nástrahy a zároveň dráždí jejich čichové receptory. Nevěřil jsem tomu, jaký rozdíl při testování tento olejový atraktor dokázal vytvořit, oproti nenadipovaným nástrahám. Momentálně je v sortimentu 11 druhů barev ve třech tvarech. FISHING IT“S A GAME! Najdete v sekci PRODUKTY/příslušenství.

Zásobníky návazců

Je tu první letošní novinka. Tyto zásobníky jsou navrženy tak, aby se daly použít jak při standardní délce návazců, tak především pro dlouhé, několikametrové návazce, při chytání metodou ZIG-RIG. Jednoduše zahákněte smyčku návazce za plastový háček, omotejte návazec okolo pěnové objímky a zapíchněte koncovou montáž. Mezi plastovým krytem a pěnou je dostatek místa na to, aby jste své ZIG-RIG montáže měli připraveny i s nástrahou, a nemuseli jí po každém náhozu sundávat. Zásobníky nabízíme ve dvou velikostech, MALÁ (small), nebo VELKÁ (large).

Najdete v sekci PRODUKTY/příslušenství.

VYPROŠŤOVACÍ KOTVIČKY!

Vyprošťovací kotvička, nebo také ,,záchranář nástrah“ je velmi užitečná pomůcka, kterou využijete jak při chytání kaprů, tak při aktivní přívlači. Spousta vázek a různých překážek pod vodou, jsou často velmi nepříjemnou záležitostí, se kterou se rybář musí u vody poprat. Ať už jsou to staré, potrhané vlasce, naplavené větve, kořeny či kameny, mezi kterými může uvíznout vaše nástraha. S tím vším se kotvička umí poprat a kromě vaší nástrahy, může mnohdy pomoci zachránit i samotný úlovek. Při chytání kaprů na velké vzdálenosti (například při vyvážení), kdy je vlasec tažený po dně i několik stovek metrů a hrozí tak jeho uvíznutí kdekoliv na dně,je kotvička v lodi nezbytnou pomůckou.

Vyrobily jsme pro vás dvě verze kotviček, kdy větší velikost (LARGE) je určena právě pro tyto situace. Menší kotvička (SMALL) si jistě najde svoje místo ve vestě každého vláčkaře. Garantuji vám, že po prvním zachráněném wobleru jí z vesty už nevytáhnete!

Na kotvičce jsou umístěny dva trojháčky bez hrotů a dva kovové řetízky, pro zachycení uvíznuté nástrahy. Jednoduše povolte matici karabiny, nasaďte kotvičku na napnutý kmenový vlasec, utáhněte matici a nechte kotvičku sklouznout po vlasci k vaší uvíznuté nástraze. Na obou variantách kotviček (LARGE,SMALL) je šňůra o délce 15m. 

Po použití doporučujeme nechat kotvičku vysušit, kvůli případné korozi některých částí.
Najdete v sekci PRODUKTY/příslušenství.

OBAL NA DOKLADY!

Pevný nepromokavý obal na veškeré rybářské doklady. Dvě praktické kapsy z obou vnitřních stran, do kterých přesně pasuje rozměr rybářského řádu a dalšího příslušenství. Už žádné roztrhané folie jako u klasických obalů!
Najdete v sekci PRODUKTY/příslušenství.

DIPOVANÉ MINI BOILIES!

A jsme tu s další novinkou v našem sortimentu! Chytání na boilie již dávno není pouze o trofejních rybách a čím dál častěji se k jeho použití přikloní i rybáři, kteří si chtějí zachytat menší ryby. Tyto deseti milimetrové ,,bonbonky“ jsou vytvořeny především pro příznivce feederu či chytání s method krmítkem. Jejich výhoda je, že odolají ataku bílé ryby a nemusíte jej po každém nahození měnit. Na jednu kuličku můžete ulovit i několik ryb za sebou. Stejně jako klasické boilie, jsou vyráběny ve dvou verzích, a to v tekutém dipu, nebo obaleny našimi práškovými extrakty. K nastražení doporučujeme používat napichovací hroty pod háček. Při nastražování na klasickou smyčku pod háčkem, doporučujeme použít dostatečně jemnou jehlu (nejlépe jehlu bez západky), aby nedošlo k jeho rozpůlení. 

OBLEČENÍ ELNER-BAITS!


Mikina,tepláky,triko,kraťasy…Náš základní merch je vyroben z kvalitního materiálu v takzvaném unisex střihu. Je tedy vhodný pro obě pohlaví. Více foto k jednotlivým produktům najdete v sekci OBLEČENÍ.

BACKLEADS (předšpičková olova) NOVINKA LÉTA 2018

Jsme tu s další novinkou mimo oblast nástrah a krmení! Tentokrát jsem opět zabrousil do dílny ELNER-BAITS a vytvořil pro vás produkt, který dnes patří k neodmyslitelné výbavě moderního kapraře. Jedná se o předšpičková olova neboli ,,BACKLEADY“ , bez kterých si já neumím ve většině situací nahozené pruty vůbec představit. Tato pomůcka vám zaručeně ,,prošlape“ cestu k větším úspěchům. Pokud se chcete specializovat na lov těch největších ,,profesorů“ v daném revíru, je potřeba si uvědomit, že jsou to většinou velmi zkušení, staří mazáci, kteří svoje krmné trasy znají velmi dobře a do detailu. Mnohokrát se za svůj život setkali s napnutým vlascem, který určitě nemají spojený s ničím pozitivním. Ne-jednou totiž viděli, jak při této situaci jejich ,,kolega“ z hejna, proti své vůli mizí směrem ke břehu a dává ostatním jasně najevo, že je něco špatně.

Pomocí této pomůcky, kterou nasadíte na vlasec před špičku prutu docílíte toho, že se vámi napnutý vlasec vedoucí k nástraze položí a krásně kopíruje dno. Zamezíte tak tomu, aby ryba, ať už pomocí postranní čáry, nebo samotným dotekem, přišla do styku s napnutým vlascem vedoucím sloupcem, od prutu k vaší nástraze.

Naše BACKLEADY jsou vyvinuty tak, aby co nejvíce kopírovali dno a vlasec opravdu ležel přímo na dně, né jako tomu bývá u spousty výrobců, kdy je očko backleadu příliš vysoko a ryba tak při prorývání dna, tak či tak na vlasec narazí. Celková výška backleadu je cca 2cm , což zaručí, že olovo po uchycovací kroužek zapadne do jemného bahýnka či jiného jemného povrchu, které je téměř na většině revírů. To zaručí, že vlasec opravdu kopíruje dno a ryba má tak minimální šanci ho zaznamenat. Další výhodou těchto olov je, že si sami zvolíte, jak daleko je po vlasci pustíte od špičky prutu. Pokud tak učiníte jen kousek před prut, docílíte toho, že máte před sebou volnou cestu a nenajedete si tak při zdolávání do druhého prutu. Uchycovací kroužek je uzpůsoben tak, že je na jedné straně více zasazen do olova a na druhé méně. Pravě stranou, která je zasazena méně budete backlead nasazovat na vlasec. Další výhodou našich předšpičkových olov je jejich bílá signální barva. To oceníte například v situaci, kdy vám olovo spadne do trávy a co si budeme povídat, stávají se nám tyto situace u vody dost často. Stejně tak je backlead lépe viditelný při večerním zdolávání, kdy po rozsvícení baterky krásně vidíte, kde vám sjíždí po vlasci směrem k rybě.

Backleady jsme vytvořili v gramážích 15,20,25,30,40g což vám dává na výběr zvolit optimální zátěž vlasce, podle toho v jaké vzdálenosti od břehu chytáte.

PRO PRODEJCE PREZENTAČNÍ DESTIČKA ZDARMA !

Výhody našich backleadů oproti konkurenci:

  • nízko posazené zavěšovací očko pro lepší kopírování dna
  • signální bílá barva pro lepší orientaci
  • výběr z pěti gramáží pro jakoukoliv situaci
Facebook
Facebook
YouTube
INSTAGRAM