VYPROŠŤOVACÍ KOTVIČKY!

Vyprošťovací kotvička, nebo také ,,záchranář nástrah“ je velmi užitečná pomůcka, kterou využijete jak při chytání kaprů, tak při aktivní přívlači. Spousta vázek a různých překážek pod vodou, jsou často velmi nepříjemnou záležitostí, se kterou se rybář musí u vody poprat. Ať už jsou to staré, potrhané vlasce, naplavené větve, kořeny či kameny, mezi kterými může uvíznout vaše nástraha. S tím vším se kotvička umí poprat a kromě vaší nástrahy, může mnohdy pomoci zachránit i samotný úlovek. Při chytání kaprů na velké vzdálenosti (například při vyvážení), kdy je vlasec tažený po dně i několik stovek metrů a hrozí tak jeho uvíznutí kdekoliv na dně,je kotvička v lodi nezbytnou pomůckou.

Vyrobily jsme pro vás dvě verze kotviček, kdy větší velikost (LARGE) je určena právě pro tyto situace. Menší kotvička (SMALL) si jistě najde svoje místo ve vestě každého vláčkaře. Garantuji vám, že po prvním zachráněném wobleru jí z vesty už nevytáhnete!

Na kotvičce jsou umístěny dva trojháčky bez hrotů a dva kovové řetízky, pro zachycení uvíznuté nástrahy. Jednoduše povolte matici karabiny, nasaďte kotvičku na napnutý kmenový vlasec, utáhněte matici a nechte kotvičku sklouznout po vlasci k vaší uvíznuté nástraze. Na obou variantách kotviček (LARGE,SMALL) je šňůra o délce 15m. 

Po použití doporučujeme nechat kotvičku vysušit, kvůli případné korozi některých částí.
Najdete v sekci PRODUKTY/příslušenství.

Facebook
Facebook
YouTube
INSTAGRAM