Historie

Jmenuji se Tomáš Elner a rybařit jsem začal v roce 1998. Postupem času se moje zaměření v rybařině zúžilo na (troufnu si říct) nejoblíbenější odvětví u nás, a to kaprařinu. Stalo se tak v době, kdy k nám přišly první zprávy, co to cílená kaprařina vůbec je. Byla to ta nejhezčí doba, na kterou s láskou vzpomínám a snažím se jí v sobě co nejvíce uchovat, oproti dnešní moderní ,,umělé“ kaprařině plné komerce, soukromých revírů a honěním za rekordy. Byl to konec devadesátých let, doba legendárního CARP TEAMU JIZERA v čele s kaprařskou legendou Jardou Vítkem. I když jsem se těchto počátků lovu na boilie u nás tehdy zúčastnil pouze jako divák (bylo mi 10 let), jsem velice rád za to, že jsem tuto dobu zažil a měl tak možnost poznat kaprařinu od samého začátku.
Cílenému lovu velkých kaprů na boilie jsem se začal věnovat v roce 2006, následně začaly mé první pokusy s výrobou nástrah a trvalo mi 10 let, než jsem nasbíral dostatečné zkušenosti, abych si troufl podělit se s vámi o svoje výrobky, které v průběhu let vykrystalizovaly do dnešní podoby. Naštěstí na světě neexistuje univerzální nástraha, která by vám po vhození do vody s jistotou přinesla trofejní rybu, ale pouze dlouholeté zkušenosti a stovky hodin u vody vám umožní se k této hranici alespoň o pár kroků přiblížit.
Většinou navštěvuji pouze svazové revíry a nejraději ty s minimálním tlakem rybářů, kde se stále ještě dá zažít pravý rybářský ,,ráj na zemi“. Ať už jsou to zatopené lomy, odlehlá ramena či nikdy nevypuštěné přehrady zasazené do malebného údolí, kde jste pouze vy a příroda. To je ta pravá rybařina, která mě baví a jsem rád, že se ještě pořád u nás najdou revíry, ve kterých plavou ryby, které neznají pocit, jaké to je být na břehu. Ulovit takovou rybu je pro mě tou největší výzvou.
Ve fotogalerii si můžete prohlédnout mojí historii úlovků, za kterými vidím krásné zážitky, spoustu práce a každá ryba má svůj nezapomenutelný příběh. Užívejte si rybařinu jako sport spojený s přírodou, berte ulovenou rybu jako soupeře, kterého jednou zase rádi uvidíte a on vám to vrátí dalším nezapomenutelným soubojem, při kterém se vám budou klepat kolena, zda to dnes budete vy nebo ryba, kdo tento souboj vyhraje. Tomáš Elner

Facebook
Facebook
YouTube
INSTAGRAM